niedziela, 22 maja 2011

Szyjemy maskotkę

Maszyna do szycia stoi na moim stole już od dłuższego czasu. Kusi i zachęca: co by tu uszyć. Pomysłów jest co nie miara, a ten podsunęła mi mała dziewczynka, która gościła w naszym domu ostatnio. Maskotka piesek to efekt naszych wspólnych twórczych poszukiwań. Zabawa w szycie była przednia, powstały zdjęcia krok po kroku jak zrobić maskotkę. Oto efekt naszej twórczej zabawy :)

Piesek wyszedł śmieszny i nieporadny, z ogromnymi jak u nietoperza uszami. Ale było warto, ponieważ powstała nie tylko świetna pamiątka, ale i funkcjonalna zabawka. Do szycia użyłam polaru oraz guzików.

Maskotka piesek krok po kroku:

1. Wycinamy kształt maskotki. Nasz - przypomina ludzika (tak najprościej). Z białego polaru wycinany również uszy. Następnie z innego koloru robimy pyszczek i nosek psa.


2. Przyszywamy wszystko do jednej części materiału. Uszka robimy z dwóch warstw tkaniny i również zszywamy.


3. Teraz trzeba ułożyć i przyczepić do głowy zwierzątka uszy. 


4. Następnie zszywamy ze sobą warstwy materiału: tył i przód maskotki ułożone prawą stroną do siebie pozostawiając nie przeszyty kawałek, by maskotkę można było wypchać. Po wywróceniu zszytych części na prawą stronę możemy wypchać maskotkę (watą bądź ociepliną).

Tak wygląda nasza zabawka. Ponieważ miał to być piesek "dziewczynka", został zaopatrzony w różową sukieneczkę.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...