niedziela, 30 stycznia 2011

Zabawki z niczego

Osobiście bardzo lubię ten temat :). Wymyślanie nowych zastosowań dla rzeczy, które w każdym domu zazwyczaj wędrują do śmietnika - to świetny sposób na spędzanie wolnego czasu z dziećmi, a przede wszystkim niesamowicie kreatywna zabawa.
Jak zrobić coś z niczego - pomysłów może  być całe mnóstwo. Konik na biegunach powstał z okrągłego tekturowego opakowania po serkach topionych. Konik wystąpi w lutowym wydaniu Uśmiechu Rodziców, prace nad którym właśnie kończymy...


Co jest potrzebne do zrobienia konika:
  • okrągłe, tekturowe opakowanie po serkach topionych,
  • kolorowy papier,
  • tektura,
  • nożyczki, klej, linijka.

Konik krok po kroku:


Krok 1: Za pomocą linijki narysuj linię. Rozetnij pudełko wzdłuż niej na dwie części (wygodniej będzie zrobić to nożykiem tapicerskim). Mniejszą część odłóż na bok, z większej zaś powstanie podstawa konika.

Krok 2: Na tekturze odrysuj kilkakrotnie podstawę. Wytnij wszystkie części, tak, żeby zmieściły się w pudełku. Wytnij również głowę, grzywę i ogon konia (wklej je pomiędzy warstwy tektury.  

Krok 3: Podstawę odrysuj na kolorowym papierze. Wytnij podwójne części. Natnij brzegi powstałego półkola co 1 cm. Włóż do pudełka tekturową makietę i oklej całość papierem o wybranym kolorze.

1 komentarz:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...