poniedziałek, 21 marca 2011

Wielkanocne wydmuszki

Ostatnio się zastanawiałam, które święta wolę - Wielkanoc, czy Boże Narodzenie... I nie mogę się zdecydować :)
Obydwa święta są cudowne. Wielkanoc jest wiosenna, kolorowa, świeża i to przemawia! Sprzątamy domy, słonko zagląda do okien, pogoda coraz fajniejsza, pąki na drzewach z każdym dniem coraz większe, a to odradza, inspiruje do poszukiwań - czegoś nowego, dlatego z przyjemnością zabieram się za porządkowanie, sprzątanie kątów i planowanie zmian w domu (na mniejszą lub większą skalę). Myślę, że nie tylko ja tak mam :)

Przeglądając pliki zdjęciowe z zeszłego roku natrafiłam na wydmuszki, które przed Wielkanocą 2010 prezentowałam w telewizji (jak je zrobić krok po kroku). Pomysł na wydmuszki kurczaczki polecam szczególnie dla przedszkolaków.  Jest dziecinnie prosty, nie wymaga dodatkowego opisu, wszystko widać na zdjęciu:

Opiszę tylko najważniejsze rzeczy: dzióbek i skrzydełka są wycięte z filcu; oczka - zrobione za pomocą dziurkacza biurowego; gniazdko w którym siedzi kurczak - z tekturowego opakowania po jajkach.

A poniżej jeszcze prostszy sposób na ładną wydmuszkę - ozdobę do zawieszenia:

Jak udekorować wydmuszkę do zawieszenia:

1. pomaluj wydmuszkę na wybrany kolor (np. biały)
2. przez otworki przeciągnij złożoną na pół wstążkę - zrobisz z niej zawieszkę; dodatkową dekoracją będzie umieszczenie kokardy z wstążki na końcu jaja.
3. kwiatki wytnij z papieru lub jak na moim zdjęciu - z filcowej taśmy. Środeczki - to zwinięte w kulki kawałeczki żółtego filcu.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...